iRobot Root

0.00 

Kategooriad: , Sildid: ,

See esmaklassiline haridusrobot nimega IRobot Root RT1 peidab endas nii paljut, mida avastada. Selle roboti iseloomustamiseks jaoks jääb sõnadest väheks, aga siiski proovime Teile tutvustada seda ägedat sõpra.

Root on kujundatud ka neile, kes veel ei oska lugeda. Soovitame alates 4.eluaastast, ning ülemist vanusepiiri polegi.

  • Sobilik igas eas ja igasuguse kogemusega huvilisele
  • Pakub intreaktiivset õpet
  • Kasutamiseks üksinda või grupis
  • Erinevat andurit ja võimet, heli-, värvi-, valgus-, güro-, kukkumise- ja puuteandurid
  • Ratta enkooder ehk pöördeandur
  • Joonistab tahvlile või paberile, tõstab/langetab markeri üles, soovi korral ka kustutab tahvlilt markeri jälje.
  • Sõidab valgel tahvlil
  • LED tuleribad ja “silmad”
  • 3 programmeerimise taset

Root robotiga on võimalik joonistada keerulisi kujundeid. Pliiatsi tõstmise mehanism lubab robotil läbida vahemaid, kus ta ei joonista.

Me võime nimetada Rooti ka valge tahvli robotiks (whiteboard). Joonistada/kirjutada saab nii simulaatoril (äpi lehel näeb, kuidas ja mida robot joonistab koostatud programmi alusel), kui ka reaalsel kujul markeriga tahvlile või paberile.

Simulaator aitab otsida vigu programmis ilma reaalselt joonistamata. Nii tekib kohene probleemi märkamise ja vigade paranduse võimalus.

Juba loodud projekte/programme saab salvestada ja jagada teistega (sh õpetaja ja lapsevanemaga). Tehtud programmi veebikeskkonnas vaatamiseks ei pea kodus olema robotit. Programmeerimine toimub veebikeskkonnas ja ei mingeid äppe. https://code.irobot.com/#/

Tunned, et tahad mängida muusikat, joonistada robotiga pilte-kujundeid või teha veel palju muud? Vahet pole, kas tahvlile või paberile, just täpselt, Root saab vabalt ka valgel tahvlil hakkama!

Kõige pisematele (vanusele 4+) on loodud plokkide paigutamine üksteise järele, tase 1(graafiline programmeerimine). Sobilik just lasteaedadele ja algkoolidele. Klotsid & ikoonid, millega programmeeritakse just nagu WeDo 2.0 ja Qobo äpis. Koolieas laps (vanuses 7+) saab enda oskusi proovile panna Scratch baasil plokkidega programmeerides, tase 2. Hiljem (vanuses 12+), kui juba vilumus ja huvi suur, siis saab lausa tekstipõhiste plokkidega programmeerimise selgeks, tase 3.

Tehes programmi tasemes 1, saab programmi näha ka tase 3 kujul – tasemete vahel saab liikuda, ning programm teisendatakse võimaluse korral ligilähedasel kujul lihtsamast raskemaks või võimalusel raskemast lihtsamaks.

Rootil on kava, mis on täis erinevaid tunde ja tegevusi igale sõbrale ja vanusele. Tahad mängida Jingle Bellsi – palun väga, tahad joonistada ükssarvikut – lase käia, tahad aidata Rootil ülesandeid lahendada või hoopis Rootiga kahekesi mängida? Rootil on nii palju erinevaid kaasahaaravaid ja mängulisi võimalusi, kuidas muuta programmeerimine põnevaks ja huvitavaks. Erilist efekti annab visuaalne pool.

Rootiga on matemaatika ja arvutitunnid lõbusamad ja kaasahaaravamad, kui kunagi varem!
Õppida programmeerima pole veel kunagi olnud nii lõbus ja kaasahaarav!

Rooti saab kasutada Android, iOS, macOS, Windows ja Chrome OSil.

Komplekti kuulub: 1 Root robot, laadimiskaabel, 1 puhastuslapp, 2 markerit, kleepsud sihtkoha tähistamiseks või väljaku kujundamiseks, 1 volditav lamineeritud valge väljak (1 ruudu külje pikkus 16 cm), juhuks, kui valget tahvlit ei ole.

Kogus: 1 tk

Allikas: info ja pildid Robomiku.ee

 

 

Seotud tooted

Scroll to Top