Koosloome programmi  lõpetamine 29.septembril

Kutsume kõiki huvilisi osa saama haridusidufirmade-kooli-ülikooli-haridustehnoloogia klastri koosloome programmi lõpuüritusest. Üritus toimub 29. septembril kell 15:00-17:00 Tallinna Ülikooli Mare maja III korruse aatriumis ja Zoomis. Eelregistreeru hiljemalt 22.septembriks https://zoom.us/j/96370783210
Koosloome programmi eesmärk on luua Eesti haridusele kvaliteetseid digilahendusi ja vältida tulevikus olukorda, kus meie õpilastel on võimalik õppida vaid välismaiste ja võõrkeelsete rakenduste abil.
Programm valmis Startup Estonia, Tallinna Ülikooli, EdTech Estonia ning Haridus- ja Noorteameti koostöös, mida piloteeriti esmakordselt 2020 aastal. Programmi käigus kohtusid 6 alustavat haridustehnoloogia meeskonda regulaarselt programmi valitud koolidega, kaasates arendusse ka õppijad. Tallinna Ülikooli juhitud uudse lähenemisega programm pakkus osapooltele metoodilist ja didaktilist tuge ning toetas tõenduspõhisust koosloome protsessis. Lisaks olid kaasatud ülikooli mentorid, kes aitasid meeskondi kiirendada oma teenuse loomise protsessis.
Koosloome hariduses põhineb Soomes välja töötatud ja Espoos juurutatud mudelil KYKY Living Lab ning Inglismaal University College London (UCL) hariduse instituudi poolt loodud programmil EDUCATE. Koosloome programmi aitavad ellu viia Haridus- ja Teadusministeerium ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.
COVID info. Kõik üritusel füüsiliselt osalejad alates 18. eluaastast peavad esitama tõendi COVID vastu vaktsineerituse, läbipõdemise või varasemalt tehtud negatiivse testi tulemuse kohta.
Tinkr

                            Programmi lõpetamise ajakava

15:00-15:05    Avasõnad. Tiia Õun, Tallinna Ülikooli Haridusteaduste Instituudi juht

15:05-15:20    Startup Estonia kogukonna võimalused. Eve Peeterson, Startup Estonia juht
                       ja Eesti EdTech iduettevõtete hetkeolukord ja potentsiaal. Inga Kõue,

                       Haridusvaldkonna projektijuht

15:20-15:30    2020. a programmi vilistlane ALPA Kids - Kelly Lilles, asutaja ja tegevjuht

15:30-15:40    2020. a programmi vilistlane FutuClass - Märt Lume, kaasasutaja ja tootejuht

15:30-16:00    Pool aastat 2021. aasta koosloome programmis - võlud ja valud.

                       Praktikal. Noorte Vabamu. Tinkr. MIO. Edulog. Taut

16:00-16:20    Reflection of the Experience of Executing a Regional Living Lab. Jussi

                       Okkonen, Senior Research Fellow, Tampere University of Applied Science

16:20-17:00    Tunnustamine. Võrgustumine kohvilaua taga

Koosloome programm haridustehnoloogilise innovatsiooni loomiseks

2021. aasta kevadel alustas teine lend koosloome programmis, mille eesmärk on luua Eesti haridusele kvaliteetseid digilahendusi ja vältida tulevikus olukorda, kus meie õpilastel on võimalik õppida vaid välismaiste ja võõrkeelsete rakenduste abil.

Programmi koordineerib Tallinna Ülikool koostöös Startup Estonia, EdTech Estonia ja Haridus- ja Noorteametiga. Programmi käigus kohtuvad ettevõtted regulaarselt koolidega, kaasates arendusse ka õppijad. Harno on toeks programmis osalevatele haridusasutustele, Startup Estonia ja EdTech Estonia iduettevõtetele ning Tallinna Ülikool pakub osapooltele metoodilist ja didaktilist tuge ning toetab tõenduspõhisust koosloome protsessis. Iga meeskonda toetab ülikoolist mentor, kes aitab meeskondi kiirendada oma teenuse loomise protsessis.

Programmi ajakava

  • 17. märts - taotluse esitamise tähtaeg
  • 23. märts kell 15:00 - eelüritus online: kandideerivate meeskondade esitlused (3 min pitchid) programmis osalevatele koolidele ja programmi läbiviijate esindajatele. HINDAMISMUDEL
  • 25. märts - 6 valitud meeskonna väljakuulutamine
  • 26. märts - programmi avaseminar online: 6 valitud meeskonda esitlevad uuesti oma teenust ja toimub partnerkoolide leidmine (matchmaking) ning programmi sisututvustus
  • APRILL:
    • 13. aprill 15.00 - 17.00 Töötuba: Väärtuspakkumise disain
    • 14. aprill 13.30 - 15.30 Töötuba: Tõenduspõhisus innovatsiooni loomisel
    • 29. aprill - 15.00-17.00 Refleksiooni ja mentorluskohtumine
  • MAI:
    • 5. mai 15.00 – 17.00 Töötuba: Prototüüpimine ja valideerimine
    • 7. mai - 15.00 - 17.00 Töötuba – UX mentorlus
    • 27. mai - 15.00-17.00 Refleksiooni ja mentorluskohtumine
  • JUUNI: 8. juuni 15.00-17.00 Koosloome sessioon ja hooaja lõpetamine
  • AUGUST:
    • 26.august 11.00 – 12.30 Koosloome sessioon ja hariduskonverentsiks valmistumine
  • SEPTEMBER:
    • 17.september 13.00-14.30 töötuba Hariduskonverentsi raames
    • 29.september 15.00 – 17.00 Koosloome programmi lõpuesitlused ja programmi lõpetamine
calendar, agenda, schedule
Koosloome programmi osalejad
2020.aasta koosloome programmi osalejad
2020.aasta koosloome programmi osalejad
Koosloomes osalevad ettevõtted
Koosloome programmi valiti välja 6 uut EdTech valdkonna ideed/ettevõtet. Kõikide alustavate ettevõtete soov on luua hariduslikke digilahendusi, mis aitavad tõsta hariduse kvaliteeti ning soovivad kasvada uuteks Eestist alguse saanud Education Nation edulugudeks maailmas. Kõik 6 ettevõtet pakuvad erisuguseid lahendusi alates klassiruumi vestluste platvormist kuni õpiampsude keskkonnani välja.

Kuue sobiva meeskondade valiku tegid programmis osalevad haridusasutuste õpetajad ja programmi läbiviijate partnerite (TLÜ, Harno, Startup Estonia ja EdTech Estonia) esindajad vastavalt väljatöötatud hindamismudelile, kus haridusasutustel on antud 51%-ne kaal hinnangute kogusummast.

       Edulog                  Praktikal                     Tinkr                           Temu                              Taut                   Noorte Vabamu

Koosloomes osalevad haridusasutused

Koosloome programmi kutsuti osalema haridusasutusi üle Eesti. Oma nõusoleku aidata kaasa uute lahenduste loomisse andsid 12 kooli. Kõiki asutusi motiveerib soov panustad uute põnevate haridusinnovatsiooni projektide tegemisse, kuhu saab kaasata ka õpilased.

Koosloome haridusasutused, kes teevad ettevõtetega koostööd on:

2020.aasta koosloome programmi osalejad
2020.aasta koosloome programmi osalejad
Co-creation logo3
Co-creation logo1

Tunnustus

Programmis osalenud meeskonnad ja koolide projektipartnerid pälvivad ametliku tunnustuse kui Eesti haridusinnovatsiooni koosloome partner, mis annab osalevatele meeskondadele/ettevõtetele tugeva referentsi ning usaldusväärsuse edasiseks kasvamiseks ja laienemiseks. Koosloome programmi esimese lennu kokkuvõtte ja osalenud meeskondadega saad tutvuda lehel https://www.edtech-koosloome.ee/

contact, team, office

 

      Kontaktid

 

Projektijuht              Janika Leoste   leoste@tlu.ee
Projekti assistent     Sirly Väät         sirly33@tlu.ee

 

 

Scroll to Top